Nápověda webhostingových služeb

Přihlášení do emailové schránky

Webmail rozhraní: https://webmail.pixhost.cz/
Na výše uvedené adrese se můžete přihlásit do vaší e-mailové schránky zadáním emailové adresy a hesla.

Nastavení emailového klienta

Přihlašovací jméno: vas_cely_email
Heslo: vase_heslo_k_emailu

Typ služby Server Port Poznámka
POP3 pop3.pixhost.cz 110
POP3s pop3.pixhost.cz 995
SMTP smtp.pixhost.cz 25 SMTP požaduje ověření jako POP3
SMTPs smtp.pixhost.cz 465 SMTP požaduje ověření jako POP3

Vysvětlení pojmů

Protokol POP3

POP3 (Post Office Protocol version 3) je internetový protokol, který se používá pro stahování emailových zpráv ze vzdáleného serveru do emailového klienta. Z poštovního serveru se stahují všechny zprávy a jejich zpracování probíhá až na úrovní poštovního klienta.

Protokol SMTP

Simple Mail Transfer Protocol (zkratka SMTP) zajišťuje doručení pošty mezi odesílatelem a adresátem. Zpráva je doručena do tzv. poštovní schránky adresáta, ke které potom může uživatel kdykoli (off-line) přistupovat (vybírat zprávy) pomocí protokolů POP3.

SMTP server vyžaduje ověření odesílatele. Zadáváte celý email, tedy i tu část, která je za zavináčem a heslo ke schránce.

Je možné, že Váš poskytovatel internetového připojení zakazuje SMTP servery a je nutné tedy nastavit SMTP server dle Vašeho poskytovatele internetu.

Fakturace za webhostingové služby

Přibližně 30 dnů před ukončením předplaceného období Vašeho webhostingu, Vám přijde na Vaší fakturační emailovou adresu výzva k úhradě za prodloužení tohoto webhostingového účtu. Pokud tak neučiníte, bude následující den po expiraci webhostingu odstavena Vaše internetová prezentace a pokud ani do následujících 20 dnů od data expirace nebude platba přijata, tak bude Váš webhosting automaticky zrušen, jelikož je předpoklad, že již nemáte zájem u nás dále hostovat. Za toto neuhrazení neplatíte žádné penále atd. V případě přijetí úhrady na prodloužení webhostingu Vám bude zaslána vystavená řádná faktura.