Nápověda webhostingových služeb

Přihlášení do e-mailové schránky

Webmail rozhraní: https://webmail.pixhost.cz/
Na výše uvedené adrese se můžete přihlásit do vaší e-mailové schránky zadáním e-mailové adresy a hesla.

Nastavení e-mailového klienta

Přihlašovací jméno: vase_cela_emailova_adresa
Heslo: vase_heslo_k_emailu

Typ služby Server Port Poznámka
POP3 pop3.pixhost.cz 110
POP3s pop3.pixhost.cz 995
SMTP smtp.pixhost.cz 25 SMTP požaduje ověření jako POP3
SMTPs smtp.pixhost.cz 465 SMTP požaduje ověření jako POP3

Nastavení gmailu pro odesílání pošty jménem Vaší adresy

Vysvětlení pojmů

Protokol POP3

POP3 (Post Office Protocol version 3) je internetový protokol, který se používá pro stahování e-mailových zpráv ze vzdáleného serveru do e-mailového klienta. Z poštovního serveru se stahují všechny zprávy a jejich zpracování probíhá až na úrovní poštovního klienta.

Protokol SMTP

Simple Mail Transfer Protocol (zkratka SMTP) zajišťuje doručení pošty mezi odesílatelem a adresátem. Zpráva je doručena do tzv. poštovní schránky adresáta, ke které potom může uživatel kdykoli (off-line) přistupovat (vybírat zprávy) pomocí protokolů POP3.

SMTP server vyžaduje ověření odesílatele. Zadáváte celý e-mail, tedy i tu část, která je za zavináčem a heslo ke schránce.

Je možné, že Váš poskytovatel internetového připojení zakazuje SMTP servery a je nutné tedy nastavit SMTP server dle Vašeho poskytovatele internetu.

Fakturace za webhostingové služby

Přibližně 30 dnů před koncem předplaceného období Vašeho webhostingu, Vám přijde na Vaší fakturační e-mailovou adresu výzva k úhradě za prodloužení tohoto webhostingového účtu. Pokud tak neučiníte, bude 4. den po expiraci webhostingu odstavena Vaše internetová prezentace a pokud ani 20. den od data expirace webhostingu nebude platba přijata, tak bude Váš webhosting automaticky zrušen, jelikož je předpoklad, že již nemáte zájem u nás dále hostovat. Za toto neuhrazení neplatíte žádné penále atd. V případě přijetí úhrady na prodloužení webhostingu Vám bude zaslána vystavená řádná faktura.